GSM/GPRS teknolojisi ile telemetri uygulaması denilince aklınıza, modemler, routerler, işlemciler, transmitterler, sinyal dönüştürücüleri, vb. ekipmanlar mı geliyor? Bunların birleştirilmesi, birbiriyle konuşturulması, özel yazılımlar, vb.?

Signalix Telemetri teknolojisi tüm bunları entegre ederek kullanıcılara tek bir platform sunarak, benzer çözümlerden köklü olarak farklıdır.

Signalix Telemetri modülleri sinyal dönüştürme ve gönderme işini tek bir ünitede içeren farklı ve özel uygulamalara kolayca entegre edilebilir, endüstriyel kullanıma göre tasarlanmış gelişmiş uzaktan okuma/kumanda ekipmanlarıdır. Önceden konfigüre edilmiş modüller “tak-ve-kullan” özelliğiyle kısa sürede kullanıma alınabileceği gibi, kullanıcının istekleri doğrultusunda – yine kullanıcı tarafından - fonksiyonları kısa sürede değiştirilebilir veya uyarlanabilir. Signalix modülleri, nihai kullanıcıların bilgisi olmadığı veya sorun yaratabilecek konulara yarattığı çözümleri tek bir modül üzerinde entegre etmektedir.

Bu şekilde, klasik yaklaşımların gerektirdiği sinyal yakalama ünitelerini, I/O geçiş üniteleri, PLC (lojik programlama) ünitelerini ve GPRS veri aktarım ünitelerinin tek bir modül üzerine entegre ederek, uyarlama, geliştirme ve programlama çalışmalarını ortadan kaldırmaktadır.

Signalix platformu endüstriyel otomasyon uygulamaları geliştiren mühendisler tarafından, endüstriyel uygulamalar için geliştirilmiştir. Endüstride yaygın olarak kullanılan standartlar, sensörler ve ekipmanlarla uyumlu olmanın yanısıra, bunlarla haberleşebilir ve kontrol edebilir. Gerek donanım, gerekse yazılım platformu endüstrinin farklı ihtiyaçlarını karşılayabilecek esnek ve “tak-ve-kullan” yapısı içinde sunularak, mevcut ekipman ve yazılımlar ile sorunsuz entegre edilebilir.

Signalix “Tak – ve – Kullan” Çözümü

Signalix modüleri “tak – ve – kullan” yaklaşımıyla tek bir modül ile herhangi bir “ham” sinyalin GSM/GPRS üzerinden aktarılmasını sağlar.

Yazılım geliştirilmesi gerekmez

Uzaktan konfigüre edilebilir

Analog, dijital, seriyel sinyaller bağlanabilir – başka PLC’ler ile konuşabilir.

Entegre PLC üzerinde I/O kaynakları programlanabilir.


Tak-ve-Kullan” yapısı ile mevcut bir sinyalin alınması, dönüştürülmesi, işlenmesi ve gönderilmesi tek bir modülün üzerinde entegre edilmiştir.

Modülün montajından hemen sonra verilerinize erişebilirsiniz !!

 

 

Benzersiz Signalix Telemetri teknolojisi kısacası şunları sunar:

  • Makina, ekipman veya prosesin çalışma parametreleri belirli aralıklar sorgulanarak veya otomatik veri transferi sayesinde izlenebilir.
  • Bağlı olduğu makina ve ekipmanı kontrol edebilecek şekilde programlanabilir veya bunları kontrol eden PLC’ler ile haberleşebilir.
  • Veriler Signalix’in sunduğu yazılımlar ile izlenebilir veya sunulan arayüzlerle mevcut SCADA yazılımlarına entegre edilebilir.
  • Veriler ODBC uyumlu herhangi bir veri tabanına yazılarak, mevcut lojistik veya ERP/MRP yazılımlarına entegre edilebilir. 
  • Herhangi bir alarm durumunda SMS mesajları anında ilgili kişilere iletilebilir veya SMS ile bilgi sorgulanabilir.
  • Kablosuz ağ kurma özelliği sayesinde operatörlerden bağımsız şekilde uzak mesafeler arasındaki ekipmanlar birbirini kontrol edebilir.
  • Tüm modüllerin konfigürasyonu ve programlanması kablosuz uzaktan yapılarak, fiziksel müdehale dışında sahaya gidilmesini gerektirmez.
  • Modüller nerede olursa olsun, giriş/çıkışlarının nasıl kullanılacağı, modüllerin alarm seviyelerinin ne olacağı, hangi durumlarda kime haber verileceği, programların nasıl hareket edeceği, vb. uygulamalar ofis veya evinizdeki bilgisayardan ayarlanabilir.
   
© ALLROUNDER